سقوط یکی از بزرگترین خطراتی است که در مشاغل مربوط به کار در اتفاعات گریبان گیر کارگران میشود. سالانه صدها حوادث اینچنینی اتفاق می افتد که تمامی آنها به دلیل نا امن بودن محل کار و تجهیزات میباشد. ماهیت اصلی در ساخت و ساز نیازمند استفاده از کلایمر برای رسیدن به ارتفاعات است. آنها به عنوان بستری برای ایجاد شرایط مناسب کار در ارتفاعات برای کارگران و حفظ امنیت آنها استفاده میشوند. در غیر اینصورت کار در این شرایط امکانپذیر نخواهد بود.

 

کلایمر، اجاره کلایمر و جایگزین داربست

 

کلایمر یکی از پرکاربردترین انواع داربست است که برای تمیز کاری نما و ساخت و ساز از آن استفاده میشود. کلایمر به عنوان داربست معلق قابل تنظیم دونقطه ای نیز شناخته میشود که توسط دو رشته طناب یا سیم محکم متصل به دو طرف سکو آویزان شده است. الزمات حکم  میکند که کلایمر باید دارای فضای مناسب و کافی باشد تا کارگر هم بتواند روی آن کار کند و هم بتواند تجهیزات مورد نظر خود را روی آن سوار کند. اما متاسفانه در بسیاری از موارد احتیاط ها و مقررات ایمنی استاندارد در حین استفاده از این وسیله رعایت نمیشود. برج کلایمر با ارائه خدمات اجاره کلایمر و رعایت تمامی استانداردها آماده برای خدمت رسانی به کارفرمایان گرامی میباشد. برای مشاوره رایگان جهت اجاره کلایمر متناسب با پروژه خود میتوانید با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید.

 

آموزش کارکنان برای استفاده از کلایمر

استقرار و رعایت پروتکل های ایمنی یکی از روش های ایجاد امنیت در حین استفاده از کلایمر میباشد. اما نباید به همین نکته بسنده کرد و تا حد ممکن باید افراد شایسته و آموزش دیده وجود داشته باشند. کارکنان باید با تمامی خطرات احتمالی کلایمر و محیط کار اشنا باشند، به ویژه برای کار در ارتفاعات که خطر سقوط را بیش از پیش میکند. منظور ما از افراد شایسته افراد آموزش دیده ای هستند که در طول روز بازرسی های موردنیاز را انجام میدهند تا خطرات احتمالی را پیش بینی و سلامتی تجهیزات را تایید کنند.

 

لنگر انداختن کلایمر

اولین قدم برای ایجاد بستر امن برای کار با کلایمر این است که باید اطمینان حاصل شود که سازه میتواند وزن کلایمر و سرنشینان را تحمل کند. برای انجام این کار گره ها را به دریچه ها، لوله های برق و لوله های تاسیسات متصل نکنید.آنها باید عمود بر سازه نصب شوند مگر اینکه از زاویه های مخالف استفاده شود تا از مشکل لیز خوردن جلوگیری شود.

 

الزامات پشتیبانی

اصلی ترین استفاده کلایمر به دلیل سهولت در جابجایی و تنظیم ارتفاع استو میتوان به راحتی سکو را در طول به بالا و پایین جابجا کرد. بر اساس استانداردها کلایمر باید قادر به تحمل وزن خود در حالت ثابت و متحرک باشد. سازه باید بتواند وزن خود و حداقل چهار برابر حداکثر بار مورد نظر را بدون هرگونه شکستی تحمل کند. در ضمن هر طناب باید بتواند حداقل شش برابر حداکثر بار مورد نظر را تحمل کند. همینطور هر گونه تغییر در کلایمر باید تحت نظر شخص شایسته و متخصص انجام شود.

 

دسترسی به کلایمر

بهترین و امن ترین راه دسترسی به کلایمر باید از طریق پشت بام، زمین و یا طبقات تعبیه شود. هرگز برای دسترسی به سکوی کلایمر نباید از نردبان و سایر وسایل مشابه استفاده کرد.

 

حفاظت در برابر سقوط

سقوط به عنوان خطر اصلی و شماره یک محسوب میشود و در اکثر موارد به دلیل عدم وجود سیستم های ایمنی مورد نیاز رخ میدهد. به طور استاندارد کلایمرهایی که در ارتفاع 3 متر و بیشتر استفاده میشوند باید داراری سیستم حفاظ باشند. در این سازه باید از سیستم جلوگیری از سقوط استفاده شود، این سیستم دارای ترمزهایی است که از سقوط ناگهانی کلایمر جلوگیری میکند.