هنگام کار در ارتفاع و دسترسی به ارتفاعات طولانی مدت، داربست رایج ترین راه حل است. چرا؟ زیرا داربست قابل اعتماد، پایدار و راهی مطمئن برای رسیدن به سطوح بالاتر است.

با این حال، جایگزین هایی وجود دارد که می توانید هنگام کار در ارتفاع استفاده کنید. آنها چه هستند و چرا ممکن است به دنبال جایگزین داربست باشید؟

 

جایگزین داربست – 6 مورد برای کار در ارتفاع

 

اولین دلیل این است که نصب داربست زمان می برد. همچنین باید توسط یک فرد آموزش دیده و دارای مجوز انجام شود. گاهی اوقات این ممکن است بهترین یا راحت ترین گزینه برای شما نباشد. همچنین بسته به پروژه ممکن است فضای کافی برای نصب داربست وجود نداشته باشد. در اینجا چند جایگزین داربست وجود دارد که می تواند در شرایط مناسب به خوبی کار کند.

 

از چه چیزی به عنوان جایگزین داربست استفاده کنم؟

 

کلایمر (بهترین جایگزین داربست)

کلایمر شامل یک یا چند سکو است که توسط طناب یا وسایل غیر سفت و سخت دیگر از یک سازه سقفی معلق شده است. کلایمرها که کاملاً قابل تنظیم هستند، محبوب ترین جایگزین داربست هستند. توسط کابل های متصل به رکاب در هر انتهای سکو آویزان می شوند. آنها مجهز به یک موتور الکتریکی هستند تا بتوانند سکو را در صورت نیاز بالا و پایین ببرند. این سکوها به طور معمول توسط شرکتهای مرمت نما در ساختمانهای بلند استفاده می شوند. همچنین برای جابجایی پرسنل و مصالح ساختمانی برای ساختمان نیز استفاده میشود.

 

برج های دسترسی

یک برج دسترسی در ظاهر شبیه داربست است و همچنین قابلیت های مشابه داربست را به شما می دهد. تفاوت این است که نیازی به نصب نیست. گاهی اوقات آنها به اندازه داربست های سنتی بزرگ نیستند و نمی توانند سفارشی ساخته شوند. اما برج های دسترسی برای طیف گسترده ای از مصارف و سناریوها مناسب هستند.

اگرچه برج های دسترسی نمی توانند سفارشی ساخته شوند، اما اندازه های مختلفی دارند. این بدان معناست که سطح کار بزرگی را در اختیار شما قرار می دهد. اما این جایگزین داربست به خوبی از شما حفاظت می کند و از افتادن جلوگیری می کند.

ضروری است که هرکسی که در ارتفاع کار می کند پروتکل صحیح را بداند و آموزش و تجهیزات مناسب برای شرایط را داشته باشد.

 

بالابر قیچی

آسانسورهای قیچی به دلیل واحدهای پایه چرخ دار به راحتی در موقعیت مورد نیاز خود حرکت می کنند. این راه حل ایده

آل برای پروژه هایی است که ممکن است نیاز به جابجایی منظم پلت فرم داشته باشید.

برخی از مزایای بالابرهای قیچی این است که به راحتی قابل تنظیم هستند و ایمن، محکم و پایدار هستند.

 

نردبان (ساده ترین جایگزین داربست)

یک انتخاب ساده، شاید بدیهی نیز باشد. اما، این گزینه اغلب فراموش می شود، حتی بسیاری از ما خودمان در خانه نردبان داریم. اگر به یک نردبان بلندتر و قابل تنظیم نسبت به آنچه که در حال حاضر دارید نیاز دارید. می توانید از نردبان های تا شونده استفاده کنید تا بتوانید آن قد اضافی را که نیاز دارید به شما ارائه دهد. این وسیله به عنوان ساده‌ترین جایگزین داربست تلقی میشود.

 

بستر دسترسی

این جایگزین شبیه برج های دسترسی است. سکو مستطیل شکل است، به این معنی که می توانید از سطح صاف بلند برای انجام کار خود استفاده کنید. یک پلت فرم دسترسی مخصوصاً برای کارهای پشت بام عالی است. می توان آن را در کنار ساختمان گسترش داد و دسترسی آسان به تمام جنبه های سقف را فراهم کرد. برای مناطق وسیع، یک سکوی دسترسی گزینه ای راحت تر در مقایسه با برج یا نردبان است، زیرا ثبات را ایجاد می کند.

 

بالابر جمع شونده

بسته به سطح ارتفاعی که می خواهید یا باید به آن برسید، این یک جایگزین داربست عالی است. از هر اصطلاحی که استفاده می کنید، آسانسور جمع شونده، بالابر جمع شونده و اتاقک بالارونده، این وسیله را می توان در داخل یا خارج از خانه استفاده کرد. آنها به شما امکان می دهند به نقاطی برسید که دسترسی به آنها دشوار است و به شما قدرت مانور قوی می دهد.