کلایمر ابزاری شگفت انگیز برای کارگران است که از آن برای دسترسی به مکان هایی استفاده می کنند که دسترسی به آنها دشوار است. متأسفانه تصور عمومی این است که کلایمرها، به ویژه کلایمرهای دو حالته معلق، ذاتاً خطرناک هستند و افرادی که از آنها استفاده می کنند در خطر هستند. این امر تا حد زیادی به دلیل قرار گرفتن در معرض رسانه هایی است که فقط خرابی های آنها را گزارش می کنند. واقعیت چیز دیگری را نشان می دهد. شاید این پرسش ها و پاسخ ها به کاهش ترس از کلایمرها کمک کند.

 

شما نیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی وب سایت ما مراجعه نمایید. همینطور میتوانید برای مشاوره در مورد اجاره کلایمر و سفارشی سازی کلایمر مناسب با پروژه خود با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

کلایمر چیست؟

کلایمر یک سکوی موقتی است که با وسایل منعطف اما محکم مانند کابل، زنجیر یا طناب پشتیبانی می شود. نباید با داربست های سنتی که سکوهای موقتی هستند و با وسایل سفت و محکمی مانند پاها، پایه یا قاب پشتیبانی می شوند اشتباه گرفته شود.

 

آیا کلایمر همان داربست آویزان است؟

خیر، داربست آویزان یک سکوی کاری موقت بدون پشتیبانی از پایین است که با استفاده از اعضای تعلیق سفت و سخت در یک ساختار سربار محکم شده است. در حالی که کلایمر از اعضای تعلیق متحرک با قابلیت جابجایی استفاده می کند.

 

علاوه بر سیستم نرده محافظ، آیا استفاده کنندگان از همه کلایمرها ملزم به استفاده از وسایل حفاظت از سقوط شخصی هستند؟

کاربر کلایمر یک نقطه ای یا دو نقطه ای، باید از تجهیزات حفاظتی شخصی در برابر سقوط که به درستی به خط نجات متصل شده است، استفاده کند. دلیل این الزام هنگام استفاده از کلایمر تک نقطه واضح است. اگر طناب بشکند یا اگر مهار متصل به خط نجات و لنگر جدا شود، دچار مشکل بزرگی خواهید شد. اما در یک کلایمر دو نقطه ای، معمولاً فقط یک خط می شکند و سکو به صورت عمودی آویزان می شود و یک کارگر از خط نجات خود آویزان است. در حالی که کارگر دیگر به شدت به طناب تعلیق دیگر چسبیده است. اما باز هم باید نکات ایمنی لازم را رعایت کرد تا صدمات به حداقل برسند. ما در  شرکت برج برای ایمنی بیشتر فقط از کلایمر دو نقطه‌ای استفاده میکنیم.

 

چرا کاربر کلایمر چند نقطه ای مجبور نیست از مهار متصل به سیستم لنگر کافی استفاده کند؟

فرض بر این است که سکو به اندازه کافی سفت و محکم است. به طوری که در صورت خرابی یک طناب تعلیق، سکو کم و بیش در سطح خود باقی می ماند و کارگران از روی سکو نمی لغزند یا سقوط نمی کنند. البته، اگر پلتفرم شما فاقد سختی لازم است، باید از محافظت از سقوط شخصی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر با سه طناب به حالت تعلیق درآمده اید، احتمالاً باید از محافظت شخصی در برابر سقوط در صورت احتمال از دست دادن یکی از بندهای خود استفاده کنید. از

سوی دیگر، اگر بر روی سکوی سفت و سختی قرار دارید که توسط خطوط تعلیق زیادی معلق شده است، مانند سکوی معلق زیر پل، احتمالاً حفاظت از سقوط شخصی نیاز نیست. البته، شما همیشه باید از دستورالعمل های طراح کلایمر واجد شرایط پیروی کنید.

 

چرا به نظر می رسد کلایمر یک و دو نقطه اغلب خراب می شوند؟

اشتباه است. اگر به تعداد کلایمرهای مورد استفاده نگاه کنید، متوجه می شوید که خرابی ها ناچیز هستند. فقط رسانه ها دوست دارند آنها را گزارش کنند، You Tube دوست دارد آنها را نشان دهد و مردم دوست دارند در مورد آنها صحبت کنند.

 

چه زمانی به مهندس حرفه ای نیاز است؟

اول از همه، مهندس حرفه ای باید واجد شرایط باشد. این مهندس حرفه ای واجد شرایط برای همه کلایمر ها باید حضور داشته باشد. معمولاً یک مهندس حرفه ای واجد شرایط برای طراحی پایه و اساس کنسول مورد نیاز است. به ویژه اگر این هدف برای موقعیت خاصی طراحی شده باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که بسیاری از آژانسها، مانند بخشهای حمل و نقل، نیاز به یک مهندس حرفه ای واجد شرایط دارند.

 

آیا کاربران کلایمر باید مجوز برای کار با کلایمر داشته باشند؟

نه ننیازی به مجوز ندارند. اما قبل از شروع هرگونه پروژه کلایمر، عاقلانه است که الزامات قانونی لازم را تعیین کنید و آموزش‌های مناسب را به استفاده کنندگان دهید.

 

به نظر می رسد شایع ترین علت خرابی کلایمر چیست و چرا؟

بارزترین علت، عدم آموزش است. بسیاری از وسایل ایمنی در تجهیزات کلایمر وجود دارد، مانند ترمزهای سریع و عوامل ایمنی بسیار بالا که دلیل اصلی خرابی ها فقدان آموزش در استفاده از آن‌ها میباشد.