در این مقاله به اختصار درباره سیستم کلایمر صحبت خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر شما، تیم ما این اطلاعات را در اختیار شما قرار میدهد تا هرچه نیاز است در مورد کلایمر بدانید را در این صفحه مطالعه فرمایید.

 

کلایمر، اجاره کلایمر و جایگزین داربست

 

سیستم کلایمر یا جایگزین داربست شامل یک سکوی کار است که از سقف سازه شما که در آن مشغول به کار هستید آویزان میشود. کلایمر به طور معمول از دو طرف ابتدایی و انتهایی سکو با طناب آویزان میشود. اما برای امنیت بیشتر در بسیاری از موارد از سیم های فلزی و یا زنجیر های فلزی استفاده میگردد. راه اندازی داربست های سنتی برای کار روی سازه های مرتفع بسیار دشوار است. علاوه بر این مورد استفاده از جایگزین داربست، از نظر زمان، پول و انرژی نیز به صرفه است. پس به راحتی میتوان نتیجه گرفت که راه اندازی کلایمر راه حلی عاقلانه و مقرون به صرفه است.

 

برای دسترسی ساده و آسان به ساختمان ها و سازه های بلند و مرتفع، کلایمر برقی تنها چیزی است که میتواند نیاز شما را برطرف کند. این وسیله میتواند در حالت کلی تا ارتفاع 20 متر را پشتیبانی کند. اما در صورت نیاز میتواند سفارشی سازی شده و بسته به نیاز مشتری تا ارتفاع دلخواه آن را افزایش داد. علاوه بر این در ساختار این سیستم، از سکوهای کم وزن اما محکم جهت کاهش وزن اضافی استفاده شده است. اگرچه سبک است اما میتواند وزنی معادل 700کیلوگرم را تحمل کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از کلایمر افزایش سرعت و بهره وری حین کار است. موتور برقی و قدرتمند این دستگاه میتواند سکو را با سرعتی معادل 10متر در دقیقه جابجا کند. همینطور با استفاده از رکاب های مجهز میتوان طول سکو را جهت افزایش سطح دسترسی بیشتر کرد.

 

کلایمر دو نقطه ای

کلایمر دو نقطه ای پر استفاده ترین نوع کلایمر است که به دلیل سهولت در نصب و استفاده، جایگزین داربست شده و توانسته توجه کارفرمایان را به خود جلب کند. این کلایمر با استفاده از دو طناب یا سیم بکسل به سر و ته سکو متصل شده و از سقف سازه معلق میشود. همچنین به دلیل کمتر بودن ارتعاشات حین کار میتوان این نوع را یکی از امن ترین آنها دانست.

 

 اجزا و لوازم اصلی کلایمر

 

موتور

مهمترین جزء سیستم کلایمر، موتوری است که به تنظیم ارتفاع سکوی کار معلق کمک میکند. موتورهای مختلف ساخت شرکت های مختلف و قدرتهای متفاوتی وجود دارند. انتخاب موتور کلایمر به عوامل متعددی بستگی دارد که در زیر به اختصار موارد اصلی را برای شما ذکر میکنیم:

  • نوع کلایمر
  • وزن سکو و تجهیزات
  • وزن پرسنل، مصالح و تجهیزات کار
  • سرعت جابجایی مورد نظر
  • حداقل و حداکثر ارتفاع مورد نیاز

 

سکو

سکوها جهت کارهایی مانند تمیز کردن نما، نقاشی، بنایی، تعمیر و نگهداری و بسیاری از کارهای دیگر استفاده میشوند. جنس سکوها از آلومینیوم قوی هستند و در عین سبک بودن، میتوانند شرایط سخت و بار زیاد را تحمل کنند. طول سکوی کلایمر از 2 متر تا 18 متر متفاوت است. اما در صورت نیاز برای سفارشی سازی میتوان تا طول دلخواه آن را مونتاژ کرد. برای کار در گوشه های ساختمان میتوان از سکوهای L شکل استفاده کرد. این سکوها در زاویه های مختلف 30، 45، 60 و 90 درجه تعبیه میشوند.

 

ناوگان کلایمر

بدون استفاده از یک ناوگان استفاده از کلایمر به هیج عنوان امکان پذیر نیست. ناوگان سیستم پشتیبانی یا تعلیق است که اجازه میدهد سکو با استفاده از طناب به آن متصل شود و معلق بماند. ناوگان در بالای سقف سازه تعبیه میشود و مسئولیت تنظیم وزن و نگهدارندگی را به عهده دارد. ناوگان باید آنقدر محکم باشد که در برابر باد شدید مقاومت کند و همچنین وزن پرسنل و تجهیزات را تحمل کند.

 

اجاره کلایمر، فروش کلایمر و خرید کلایمر

برای برآورد قیمت و هزینه اجاره کلایمر و خرید کلایمر میتوانید به صورت 24ساعته با مشاوران ما  تماس بگیرید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا انتخاب کلایمر متناسب با پروژه و نوع کار خود نیز میتوانید با ما در تماس باشید. خوشحال مشویم بتوانیم در رابطه با اجاره کلایمر و یا فروش کلایمر خدمات ارزنده ای را به شما کارفرمایان و مشتریان عزیز ارائه دهیم. شرکت های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارند اما قبل از انتخاب حتما تحقیق کنید و تصمیم عاقلانه بگیرید.